*Doprava zadarmo pri každom nákupe nad 50,- EUR. *UPOZORNENIE: V prípade, že nie je možné vykonať platbu kartou, kontaktujte nás e-mailom. Číslo účtu: SK4083300000002801483048. Variabilný symbol - číslo objednávky.

Kyselina jantárová 40 tabliet

  • 1 z 2

Kyselina jantárová

Kyselina jantárová je prírodná látka, bez vedľajších účinkov, neukladá sa v organizme a nie je návyková. Najdôležitejšou vlastnosťou je jej schopnosť uľahčiť adaptáciu tela na stresové situácie a chrániť ho pred rôznymi typmi toxických otráv. Má výrazné antioxidačné vlastnosti, prispieva k omladeniu tela na bunkovej úrovni. Aktivuje vnútrobunkový metabolizmus a bunkové dýchanie, prispieva k odstráneniu toxických látok z tela a znižuje toxický účinok alkoholu. Kyselina jantárová pomáha znižovať prejavy sklerotických zmien (zábudlivosť, zvýšená únava atď.) a účinne zmierniť bolesť hlavy, ktorej príčinou je porušenie výživy mozgových buniek. KJ povzbudzuje činnosť mozgu, odporúča sa preto pri náročnej psychickej činnosti, napr. príprave na skúšky. Preventívnym užívaním kyseliny jantárovej v 2-3-týždňovej kúre, počas obdobia sezónnych respiračných chorôb je možné dosiahnuť, že aj v prípade, ak pacient ešte ochorie, choroba prebieha v ľahšej forme a uzdravenie je oveľa rýchlejšie. KJ sa používa aj na intoxikáciu rôzneho pôvodu (vrátane alkoholickej a liekovej). Kozmetológovia ju odporúčajú na zlepšenie stavu pleti a vlasov. Použitie KJ v kozmetológie umožňuje spomaliť starnutie pleti, čistí ju na bunkovej úrovni a bieli, odstraňuje jazvy, vyrážky a opuchy, odstraňuje toxíny a nasycuje pleť kyslíkom.

Pre rastliny je kyselina jantárová antistresovým činidlom a stimulátorom rastu. Semená rastlín pred výsadbou sa odporúča namočiť v roztoku kyseliny jantárovej počas 24 hodín, potom nechať trochu vysušiť a vysadiť v pripravenej pôde. Pre izbové kvety, hlavne orchidey je roztok prostriedkom intenzívnej terapie: zalievame ním korene rastliny a postrekujeme nadzemné časti rastliny. 

Kyselina jantárová je prostriedok, ktorý znižuje toxický účinok antibiotík, etanolu (alkoholu), protizápalových a antiparazitárnych prostriedkov, urýchľuje detoxikáciu po požití alkoholu, napomáha odstrániť symptómy a tiež znižuje chuť na alkohol.  

  • €6,50 €1 –15 %
  • Momentálne nedostupné
€5,50
Kategória: Bylinné tablety, kvapky, tinktúry, sirupy a séra
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 1 kg
Položka bola vypredaná...
 

Kyselina jantárová

Kyselina jantárová je prírodná látka, ktorá je prítomná vo všetkých organizmoch. Má silný liečivý účinok, bez vedľajších účinkov, neukladá sa v organizme a nie je návyková. Najdôležitejšou vlastnosťou kyseliny jantárovej (KJ) je jej schopnosť uľahčiť adaptáciu tela na stresové situácie a chrániť ho pred rôznymi typmi toxických otráv. Má výrazné antioxidačné vlastnosti, prispieva k omladeniu tela na bunkovej úrovni. Aktivuje vnútrobunkový metabolizmus a bunkové dýchanie, prispieva k odstráneniu toxických látok z tela a znižuje toxický účinok alkoholu.

Kyselina jantárová pomáha znižovať prejavy sklerotických zmien (zábudlivosť, zvýšená únava atď.) a účinne zmierniť bolesť hlavy, ktorej príčinou je porušenie výživy mozgových buniek. KJ povzbudzuje činnosť mozgu, odporúča sa preto pri náročnej psychickej činnosti, napr. príprave na skúšky. 

Preventívnym užívaním kyseliny jantárovej v 2-3-týždňovej kúre, počas obdobia sezónnych respiračných chorôb je možné dosiahnuť, že aj v prípade, ak pacient ešte ochorie, choroba prebieha v ľahšej forme a uzdravenie je oveľa rýchlejšie. Užívanie vyšších dávok počas chrípky zabraňuje vzniku ochorenia a umožňuje obnoviť práceschopnosť v priebehu niekoľkých dní.

Prínosom kyseliny jantárovej pre organizmus staršej osoby je, že môže znížiť závažnosť symptómov ochorení súvisiacich s vekom a súčasne znížiť množstvo a dávku potrebných  liekov. 

Zaradenie doplnku do stravy športovcov uľahčuje prispôsobenie sa neustále rastúcej záťaži a zmierňuje bolesť svalov po intenzívnom tréningu.

KJ sa používa aj na intoxikáciu rôzneho pôvodu (vrátane alkoholickej a liekovej).

Kozmetológovia ju odporúčajú na zlepšenie stavu pleti a vlasov. Použitie KJ v kozmetológii umožňuje spomaliť starnutie pleti, čistí ju na bunkovej úrovni a bieli, odstraňuje jazvy, vyrážky a opuchy, odstraňuje toxíny a nasycuje pleť kyslíkom.

Pre rastliny je kyselina jantárová antistresovým činidlom a stimulátorom rastu. Semená rastlín pred výsadbou sa odporúča namočiť v roztoku kyseliny jantárovej počas 24 hodín, potom nechať trochu vysušiť a vysadiť v pripravenej pôde. Pre izbové kvety je roztok prostriedkom intenzívnej terapie: zalievame ním korene rastliny a postrekujeme nadzemné časti rastliny. Pri problémoch so stonkami a listami (hlavne pri orchideách) použite roztok na zalievanie z 1-2 tablet na 1 l prevarenej vody (nezabudnite ochladiť!). Nepoužívajte častejšie ako raz za mesiac.

Kyselina jantárová (alebo kyselina butandiová) je nasýtená dikarboxylová kyselina. Nachádza sa v malých množstvách v mnohých rastlinách, v ovocí a v jantári. Prvýkrát bola získaná v 17. storočí destiláciou jantáru. V malých množstvách sa táto organická zlúčenina nachádza v niektorej zelenine a ovocí, ale jej hlavným zdrojom je prírodný jantár. Jej chemický vzorec je  НООС-СН2-СН2-СООН.

Kyselina jantárová stimuluje výrobu energie v bunkách. S vekom bunky organizmu začínajú strácať schopnosť produkcie energie. Výsledkom je, že organizmu nestačí energia pre normálne zabezpečenie mnohých funkcií, čo vedie k jeho rýchlemu starnutiu. Zlúčenina, ktorá dodáva energiu, je ATP (adenozíntrifosfát) a kyselina jantárová podporuje práve produkciu ATP. V dôsledku toho je kyselina jantárová silným stimulátorom výroby energie a stimulátorom mnohých funkcií v organizme. Má výnimočné regeneračné schopnosti. Kyselina jantárová podporuje bunkovú respiráciu a absorpciu kyslíka bunkami, napríklad rýchlosť spotreby kyslíka bunkami pečene pri dodaní kyseliny jantárovej sa zvýši 60 krát. Kyselina jantárová neutralizuje voľné radikály a má silné antioxidačné vlastnosti. Počas života sa v organizme tvoria agresívne formy kyslíka, ktoré narušujú bunky, spôsobujú starnutie, choroby ako sú rakovina, infarkt, a podobne. Kyselina jantárová je schopná účinne neutralizovať voľné radikály.

Vplyv kyseliny jantárovej na organizmus je veľký: Zlepšuje prácu väčšiny orgánov: mozgu, srdca, obličiek (rozpúšťa kamene), pečene, atď. Zabraňuje vzniku nádorov a spomaľuje ich rast. Posilňuje imunitný systém. Stimuluje produkciu inzulínu, a tým znižuje hladinu cukru v krvi. Normalizuje prácu nervového systému. Pôsobí proti stresu. Zvyšuje účinnosť iných liekov. Použitie s inými liekmi umožňuje výraznejší efekt. Tlmí zápalové procesy, normalizuje obsah histamínu a serotonínu. Neutralizuje veľké množstvo toxínov. Aktivuje rad dôležitých enzýmov. Zlepšuje mikrocirkuláciu v orgánoch a tkanivách.

Kyselina jantárová nie je návyková a nespôsobuje vedľajšie účinky. Jednoduchosť jej požitia je v tom, že je možné zvoliť účinnú dávku podľa pocitu.

Kyselina jantárová je prostriedok, ktorý znižuje toxický účinok antibiotík, etanolu (alkoholu), protizápalových a antiparazitárnych prostriedkov, urýchľuje detoxikáciu po požití alkoholu, napomáha odstrániť symptómy a tiež znižuje chuť na alkohol.  

Spôsob užívania: dospelí 0,5-3 tablety denne, 1-3x denne po 0,5-1 tbl  alebo 1x denne  0,5-3 tbl počas jedla.  Doba užívania 1 mesiac. V prípade potreby možno zopakovať. Kyselina jantárová sa užíva pred jedlom, ale NIKDY nie na lačný žalúdok, predtým rozpustená v ovocnej / bobuľovej šťave alebo minerálnej vode.

Upozornenie: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy.  Nevhodné pre tehotné a dojčiace ženy a deti.  Možná individuálna citlivosť. Neužívajte nalačno a v neskorých popoludňajších hodinách a na noc.

Tablety nie sú vhodné pre ľudí s vredovým  ochorením počas exacerbácie; pri gastritíde s hypersekréciou; vysokom krvnom tlaku; urolitiáze (stimuluje metabolizmus, čo vedie k intenzívnejšej tvorbe oxalátových kameňov); ťažkej gestóze tehotných žien; glaukóme. 

Ingredients:  kyselina jantárová (kyselina butandiová) (Succinic acid) 100 mg v 1 tablete, zemiakový škrob, cukor, calcium stearate, talc, aerosil.

Skladovanie: Skladujte pri teplote od 0ºC do 25ºC.

Krajina pôvodu: Rusko

Obsah: 40 tabliet

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: