*Doprava zadarmo pri každom nákupe nad 50,- EUR. *UPOZORNENIE: V prípade, že nie je možné vykonať platbu kartou, kontaktujte nás e-mailom. Číslo účtu: SK4083300000002801483048. Variabilný symbol - číslo objednávky.

Vitamir: Multikomplex B 30 tabliet

Multi-B-komplex

Výživový doplnok. Doplnkový zdroj vitamínov skupiny B.

Jedná sa o jeden z mála výživových doplnkov, v ktorých je zastúpená rozsiahla skupina vitamínov skupiny B. Je zvlášť vhodný pre ľudí s nevyváženou stravou, ktorí majú nedostatok vitamínu B. Má priaznivý účinok na nervový systém a normalizuje metabolizmus. Po užívaní vitamínov skupiny B sa zlepšuje kvalita kože, nechtov a vlasov.   

  • €3,95 €0,50 –13 %
  • Skladom
€3,45
Kategória: Bylinné tablety, kvapky, tinktúry, sirupy a séra
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 1 kg
 

Multi-B-komplex

Výživový doplnok. Doplnkový zdroj vitamínov skupiny B.

Jedná sa o jeden z mála výživových doplnkov, v ktorých je zastúpená rozsiahla skupina vitamínov skupiny B (B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12). Je zvlášť vhodný pre ľudí s nevyváženou stravou, ktorí majú nedostatok vitamínu B. Má priaznivý účinok na nervový systém a normalizuje metabolizmus. Po užívaní vitamínov skupiny B sa zlepšuje kvalita kože, nechtov a vlasov.   

Multi B-komplex vitamínov pre nervový systém, vlasy a nechty obsahuje 11 vitamínov skupiny B a látok podobných vitamínom. Nutričná a energetická hodnota na 100 g: tuk 1 g. Vláknina 7 g, Kalorický obsah 96 kJ (23 kcal).
Vitamíny B sú mimoriadne dôležité pre udržanie normálneho fungovania organizmu a pracovnej výkonnosti. Podieľajú sa na bunkovom metabolizme, fungovaní nervového, tráviaceho a kardiovaskulárneho systému a sú zodpovedné za energetický metabolizmus. Každý z nich má svoj vlastný biologický význam a všetky sú úzko prepojené, preto sa odporúča, aby boli použité v komplexe. Všetky vitamíny tejto skupiny sú rozpustné vo vode a nehromadia sa v tele, v dôsledku čoho je ich zásoby potrebné neustále doplňovať.
Nevyvážená strava, špeciálne diétne preferencie (napríklad vegetariánstvo / vegánstvo), ochorenia gastrointestinálneho traktu  a ďalšie faktory môžu spôsobiť nedostatok vitamínov B.
Tiamín hydrochlorid (vitamín B1), ktorý sa nachádza v membránach nervových buniek, ovplyvňuje procesy regenerácie nervových buniek, reguluje prenos signálov po nervových vláknach a tiež sa podieľa na energetických procesoch v nervových bunkách.
Riboflavín (vitamín B2) je potrebný na regeneráciu tkanív pri poranení, porezaní, udržiavanie normálnej štruktúry a funkcií slizníc. Vitamín B2 je potrebný na zabezpečenie bunkového dýchania, udržanie funkcií zraku.
Nikotínamid (vitamín B3 alebo PP) pomáha zlepšovať krvný obeh, vrátane korienkov vlasov, čo zabezpečuje výživu vlasov.
Cholín bitartrát (vitamín B4) je prekurzorom mnohých kľúčových zlúčenín tela. Napríklad acetylcholín je jedným z hlavných sprostredkovateľov prenosu informácií v nervovom systéme. Okrem toho sa účinok vitamínu B4 zvyšuje v kombinácii s inozitolom. Vitamín B4 je súčasťou hlavného fosfolipidu-lecitínu, ktorý je najdôležitejšou zložkou bunkových membrán tela. Okrem toho má vitamín B4 lipotropný účinok, ktorý podporuje transport a výmenu tukov v pečeni a chráni bunky.
D-pantotenát vápenatý (vitamín B5) ako zložka koenzýmu A hrá kľúčovú úlohu v metabolizme, a preto je potrebný na udržanie všetkých buniek. Vitamín B5 a jeho deriváty majú ochranný účinok na nervové bunky, pomáhajú zlepšovať pozornosť a pamäť.
Pyridoxín hydrochlorid (vitamín B6) sa podieľa na metabolizme proteínov nervového tkaniva. B6 má antioxidačný účinok. Spolu s vitamínmi B3 a B2 sa podieľa na produkcii energie v tele, stimuluje syntézu hemoglobínu v červených krvinkách.
Biotín (vitamín B7) stimuluje gény a enzýmy zodpovedné za absorpciu glukózy z krvi v tkanivách. Podporuje tiež normálne fungovanie potných žliaz, nervového tkaniva, mužských semenníkov a kožných buniek.
Inozitol (vitamín B8) sa podieľa na metabolizme nervového tkaniva. Fyziologická úloha inozitolu je trochu podobná úlohe cholínu (vitamín B4). Je tiež súčasťou bunkových membrán. Pod vplyvom hormónov a mediátorov membránové fosfolipidy uvoľňujú deriváty vitamínu B8. Jeden z týchto derivátov, inozitol trifosfát, pôsobí ako sprostredkovateľ prenosu informácií v bunkách.
Kyselina listová (vitamín B9) je nevyhnutná pre normálne dozrievanie všetkých rýchlo sa deliacich buniek. Podieľa sa na syntéze aminokyselín (vrátane glycínu) pri výmene vitamínu B4. Vitamín B9 poskytuje syntézu myelínu (ochranný plášť nervových buniek), podieľa sa na rôznych reakciách na regeneráciu nervových vlákien.
Kyselina paraaminobenzoová (vitamín B10) je súčasťou molekuly kyseliny listovej. Pretože vitamín B10 má schopnosť aktivovať tyrozinázu, kľúčový enzým pri biosyntéze melanínov kože, je nevyhnutný pre normálnu pigmentáciu vlasov a pokožky. Vitamín B10 sa podieľa na metabolizme bielkovín a hematopoéze.
Cyanokobalamín (vitamín B12) ovplyvňuje bunkové membrány a podieľa sa na biochemických procesoch, ktoré zabezpečujú normálnu syntézu myelínu. Vitamín B12 premieňa kyselinu listovú na aktívnu formu. Vitamín B12 (kyanokobalamín) sa aktívne podieľa na procesoch zásobovania energiou buniek. Syntetizuje sa iba mikroorganizmami a úplne chýba v rastlinných potravinách. Vitamín B12 podporuje regeneráciu tkanív, funkciu nervového systému a pôsobí na redukciu cholesterolu.

Spôsob užívania: dospelí  1x denne 1 tbl  počas jedla.  Doba užívania 1 mesiac. V prípade potreby možno zopakovať.

Upozornenie: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nepoužívajte ako náhradu pestrej stravy.  Nevhodné pre tehotné a dojčiace ženy a deti.   Možná individuálna citlivosť. Pred začiatkom užívania sa odporúča konzultovať s lekárom.

Ingredients:  cholín bitartrát (vitamín B4-61,5 mg 10 10%), inozitol (vitamín B8-1500,0 mg 10 10% ), kyselina paraaminobenzoová (vitamín B10 -100,0 mg 10 10%), nikotínamid (vitamín B3 alebo PP-50,0 mg 50 10%), mikrokryštalická celulóza (nosič), D-pantotenát vápenatý (vitamín B5 -9,17 mg mg 10%), kyanokobalamín (vitamín B12 -0,008 mg ± 20%), stearát horečnatý, riboflavín (vitamín B2-5,0 mg 10 10%), pyridoxín hydrochlorid (vitamín B6 4,1 mg 15 15%), tiamín hydrochlorid (vitamín B1-3,158 mg 15 15%), kyselina listová (vitamín B9- 0,4 mg 15 15%), biotín (vitamín B7-0,1 mg 15 15%), obal tablety: hydroxypropylmetylcelulóza, polyetylénglykol, potravinárske farbivá oxid titaničitý, oxid železitý.

Skladovanie: Skladujte pri teplote od 0ºC do 25ºC.

Krajina pôvodu: Rusko

Obsah: 30 ks   

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Nastavenie používania a dostupnosti cookies môžete upraviť v nastaveniach svojho prehliadača. Viac informácií nájdete v zásadách ochrany osobných údajov.