*Doprava zadarmo pri každom nákupe nad 50,- EUR. *UPOZORNENIE: V prípade, že nie je možné vykonať platbu kartou, kontaktujte nás e-mailom. Číslo účtu: SK4083300000002801483048. Variabilný symbol - číslo objednávky.

3% peroxid vodíka - kožné antiseptikum 100 ml

3% peroxid vodíka - kožné antiseptikum

Antiseptický prostriedok. Na dezinfekciu rúk. Vhodný tiež na ošetrenie neveľkých povrchových rán, pri drobnom kapilárnom krvácaní z povrchových rán, krvácaní z nosa. Má tiež hemostatický účinok. Pri kontakte peroxidu s poškodenou kožou a sliznicami sa uvoľňuje aktívny kyslík, súčasne prebieha mechanické očistenie a inaktivácia organických látok (proteíny, krv, hnis). Antiseptický účinok peroxidu nie je sterilizačný, ale jeho použitím dochádza k dočasnému zníženiu množstva mikroorganizmov. Peroxid vodíka možno použiť na výplachy ústnej dutiny pri stomatitíde alebo gingivitíde. Slúži aj ako kloktadlo, pričom je však potrebné riedenie použitého množstva roztoku vodou. 


  • Skladom
€1,80
Kategória: PRÍRODNÉ LIEČENIE
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.1 kg
 

3% peroxid vodíka - kožné antiseptikum

Antiseptický prostriedok. Na dezinfekciu rúk. Na ošetrenie neveľkých povrchových rán, pri drobnom kapilárnom krvácaní z povrchových rán, krvácaní z nosa. Má tiež hemostatický účinok. Pri kontakte peroxidu s poškodenou kožou a sliznicami sa uvoľňuje aktívny kyslík, súčasne prebieha mechanické očistenie a inaktivácia organických látok (proteíny, krv, hnis). Antiseptický účinok peroxidu nie je sterilizačný, jeho použitím dochádza k dočasnému zníženiu množstva mikroorganizmov. Peroxid vodíka je vhodný na výplachy ústnej dutiny pri stomatitíde alebo gingivitíde. Slúži aj ako kloktadlo, pričom je možné riedenie použitého množstva roztoku rovnakým objemom vody.

Kontraindikácie: zvýšená individuálna citlivosť na peroxid vodíka.  Vedľajšie účinky: možné ľahké štípanie počas ošetrovania rany, v zriedkavých prípadoch - alergická reakcia. 

Spôsob použitia:  Naneste na ruky minimálne 5 mg a dôkladne vtierajte asi 1 min do úplného vyschnutia.  Na ošetrenie rán použite 1% roztok. Na výplach ústnej dutiny 0,25% roztok. 1-3 kvapky pod zubnú pastu pri čistení zubov pomôžu pri krvácaní ďasien, zubnom plaku.

Upozornenie: Len na vonkajšie použitie. vyhnite sa kontaktu s očami. Nepoužívajte po expirácii.

Ingredients: na obale 

Krajina pôvodu: Rusko 

Obsah: 100 ml  

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: