*Doprava zadarmo pri každom nákupe nad 50,- EUR. *UPOZORNENIE: V prípade, že nie je možné vykonať platbu kartou, kontaktujte nás e-mailom. Číslo účtu: SK4083300000002801483048. Variabilný symbol - číslo objednávky.

Zdravopharm: Aktívne uhlie 10 tabliet

Aktívne uhlie v tabletách

Aktívne uhlie je vhodné pri nevyváženej strave a cestovaní. Prípravok obsahuje aktívne uhlie vysokej kvality.

Má enterosorbentný, detoxikačný a protihnačkový účinok. Adsorbuje jedy a toxíny z tráviaceho traktu predtým, ako sa absorbujú, vrátane hypnotík a omamných látok, solí ťažkých kovov, toxínov bakteriálneho, rastlinného, živočíšneho pôvodu, plynov. Adsorbuje tiež prebytok určitých metabolických produktov - bilirubínu, močoviny, cholesterolu, ako aj endogénnych metabolitov zodpovedných za vývoj endogénnej toxikózy. Nedráždi sliznicu tráviaceho traktu. Neabsorbuje sa, nerozkladá sa, a úplne sa vylučuje z organizmu cez tráviaci trakt do 24 hodín.

Uhlie perfektne absorbuje pachy. Preto, ak máte nepríjemný zápach v chladničke alebo kuchynskej skrinke, vložte do nej misku  s aktívnym uhlím. Môžete ich tiež umiestniť na spodok odpadkového koša, do koša na bielizeň alebo do blízkosti toalety pre mačky. Pravidelne meňte uhlie - a nepríjemné pachy vás už nebudú obťažovať. Pomocou aktívneho uhlia sa môžete zbaviť aj zápachu v topánkach. Rozdrvte niekoľko tabliet, dajte ich do látkového vrecúška a vložte ich do topánok cez noc. 

Aktívne uhlie je dobrým pomocníkom pre záhradkárov. Ak si všimnete pleseň na porchu zeminy, odstráňte plesnivú vrstvu a nasypte rozdrvené uhlie. Absorbuje prebytočnú vlhkosť a nedovolí, aby sa pleseň vyvíjala. Uhlie v kvetináči bráni, aby korienky rastlín zahnívali. Rez alebo "ranu" na stonke ošetrite práškovým uhlím. Urýchlite proces hojenia. Pridajte jednu tabletu do vody, do ktorej vložíte odrezky. To ich ochráni pred hnilobou a tým pomôže procesu zakoreňovania.

  • €1,95 €0,15 –7 %
  • Skladom
€1,80
Kategória: PRÍRODNÉ LIEČENIE
 

Aktívne uhlie v tabletách

Aktívne uhlie je vhodné pri nevyváženej strave a cestovaní. Prípravok obsahuje aktívne uhlie vysokej kvality.

Má enterosorbentný, detoxikačný a protihnačkový účinok. Adsorbuje jedy a toxíny z tráviaceho traktu predtým, ako sa absorbujú, vrátane alkaloidov, glykozidov, barbiturátov a iných hypnotík a omamných látok, solí ťažkých kovov,toxínov bakteriálneho, rastlinného, živočíšneho pôvodu. plynov. Liečivo tiež adsorbuje prebytok určitých metabolických produktov-bilirubínu, močoviny, cholesterolu, ako aj endogénnych metabolitov zodpovedných za vývoj endogénnej toxikózy. Nedráždi sliznicu tráviaceho traktu. Neabsorbuje sa, nerozkladá sa a úplne sa vylučuje z organizmu cez tráviaci trakt do 24 hodín.

Indikácie: 

  • Potravinové toxikinfekcie, dyzentéria, salmonelóza (s komplexnou liečbou), otravy liekmi
  • Choroby gastrointestinálneho traktu sprevádzané dyspepsiou a plynatosťou.
  • Alergie na potraviny a lieky.
  • Na zníženie tvorby plynu v čreve pred ultrazvukovými a R Xntgenovými vyšetreniami.
  • Aby sa zabránilo chronickej intoxikácii pri škodlivej výrobe.

 

Kontraindikácie
Precitlivenosť na zložky lieku, lézie tráviaceho traktu vrátane žalúdočného vredu a dvanástnikového vredu, krvácanie z gastrointestinálneho traktu, intestinálna atónia, súčasné podávanie antitoxických liekov, ktorých účinok sa vyvíja po absorpcii (metionín a ďalšie).

Použitie počas tehotenstva a dojčenia
Liek je možné používať počas tehotenstva a počas dojčenia, ak očakávaný prínos pre matku prevyšuje potenciálne riziko pre plod a dieťa. Mali by ste sa poradiť so svojím lekárom.

Spôsob užívania a dávkovanie:
Vnútorne v tabletách alebo vo forme vodnej suspenzie rozdrvených tabliet, 30 minút až 2 hodiny pred alebo hneď po jedle a užívaní iných liekov. Požadovaný počet tabliet sa mieša v 100 ml (1/2 šálky) chladenej vody. 
Dospelí 1,0-2,0 g (4-8 tabliet) maximálne 3-4 krát denne. Maximálna jednotlivá dávka pre dospelých je až 8,0 g (16 tabliet).

Deti 0,05 g / kg telesnej hmotnosti 3-krát denne, v závislosti od telesnej hmotnosti. Maximálna jednotlivá dávka je až 0,2 g / kg telesnej hmotnosti.

 

Tablety  možno pred prehltnutím rozhrýzť a zapiť vodou. Môžu sa aj rozpustiť alebo rozdrviť v malom množstve vody a vzniknutá suspenzia vypiť. Prípravok je určený ku krátkodobému užívaniu. Neužívať dlhšie ako 1-2 týždne!

Upozornenie: Neprekračovať odporúčanú dennú dávku! Neužívať po dátume spotreby!

Balenie: 10 tabliet

Zloženie: 

Účinná látka 1 tableta
Aktívne uhlie rastlinné (Carbo activatus) 288 mg

 

Krajina pôvodu: Ukrajina

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: