*Doprava zadarmo pri každom nákupe nad 50,- EUR. *UPOZORNENIE: V prípade, že nie je možné vykonať platbu kartou, kontaktujte nás e-mailom. Číslo účtu: SK4083300000002801483048. Variabilný symbol - číslo objednávky.

Hamidi: Bakhoor (vonné uhlíky) Al Najma 40 g

Vonné uhlíky - bakhoor - Al Najma

Bakhoor je tradičné arabské kadidlo na aromatizáciu miestností, odevov, vlasov. Skladá sa z rastlinných zložiek, hlavnú zložku tvorí arganové drevo, ktoré sa napúšťa a kombinuje s ďalšími voňavými prísadami, ako sú éterické oleje, živice, santalové drevo, jantár, pižmo a voňavé bylinky. Každý výrobca má svoj vlastný tajný recept, ktorý sa odovzdáva z generácie na generáciu stovky rokov. Bakhoor môže byť tekutý, tuhý a vo forme prášku.

Druh vône: orientálna, sladká


  • Skladom
€6,90
Kategória: Bakhoor - vonné uhlíky
 

Vonné uhlíky - bakhoor - Al Najma

Bakhoor je tradičné arabské kadidlo na prevoňanie miestností, odevov, vlasov. Skladá sa z rastlinných zložiek, hlavnú zložku tvorí arganové drevo, ktoré sa napúšťa a kombinuje s ďalšími voňavými prísadami, ako sú éterické oleje, živice, santalové drevo, jantár, pižmo a voňavé bylinky. Každý výrobca má svoj vlastný tajný recept, ktorý sa odovzdáva z generácie na generáciu stovky rokov. Bakhoor môže byť tekutý, tuhý a vo forme prášku.

Na prevoňanie  domu bakhoorom potrebujeme špeciálnu kovovú misku - bakhoornicu. Bakhoornica je zvyčajne samostatné umelecké dielo! V minulosti bola zdobená drahými kovmi a kameňmi.

Spôsob použitia:  Bakhoor možno používať v špeciálnej nádobe bakhoornici. Bakhoornice sú tradičné a elektrické. Elektrické  sú pre európskeho spotrebiteľa pohodlnejšie, pretože princíp ich fungovania je jasný — misku bakhoornice je potrebné zakryť vrstvou obyčajnej fólie (alobal), položiť na ňu kúsok bakhoora a zapnúť. Vykurovacie teleso postupne roztaví bakhoor a vďaka tomu sa objaví voňavý dym. Za najúčinnejšie sa však považujú tradičné bakhoornice na drevené uhlie - dym je v tomto prípade oveľa intenzívnejší a výsledok aromatizácie sa dosiahne vo veľmi krátkom čase.

Ak nemáte bakhoornicu, môžete použiť kadidelnicu, vykurovaciu misku s kovovým sitkom alebo aromalampu s čajovou sviečkou. Po nahriatí aj v nich bude uhlík vydávať jemnú vôňu, ktorá postupne naplní priestor.

Upozornenie: Udržujte bezpečnú vzdialenosť od horiacej sviečky či samotného uhlíka. Používajte vo vetranej miestnosti. Uchovávajte mimo dosahu detí a domácich miláčikov. Uistite sa, že nádoba je umiestnená na žiaruvzdornom povrchu.

Krajina pôvodu: Saudská Arábia

Balenie: 40 g (8-10 uhlíkov)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole: